Виборчий список кандидатів у депутати Херсонської обласної ради від Єдиного Центру

Виборчий список кандидатів у депутати Херсонської обласної ради від Єдиного Центру

Виборчий список кандидатів у депутати Херсонської обласної ради від Херсонської обласної організації Партії Єдиний Центр, висунутих на конференції цієї політичної партії, що відбулася 02 жовтня 2010 року

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Конституція потрібна. Громадськості
2009-09-30 10:31:00

Конституція потрібна. Громадськості

"Політична Херсонщина" друкує репортаж із Круглого столу з обговорення проекту Конституції "Конституція України: якою вона має бути?", який відбувся 24 вересня у приміщенні Херсонської обласної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара.

Круглий стіл ініційовано всеукраїнською громадською організацією «Комітет виборців України» з метою створення можливостей для проведення вільної та цивілізованої дискусії щодо майбутнього розвитку нашої держави та суспільства широким колом громадськості та представників політичних сил, пошуку можливого компромісу та узагальнення всіх наявних пропозицій до проекту головного закону країни.
В роботі Круглого столу взяли участь експерт Інституту громадянського суспільства Володимир Артеменко, який виступив із грунтовною доповіддю, а також заступник голови Секретаріату Президента України Юрій Богуцький, голова Херсонської обласної державної адміністрації Борис Сіленков, голова громадської ради при обласній державній адміністрації Лариса Польська, депутати місцевих рад, керівники громадських організацій, представники вищих навчальних закладів, лідери місцевих організацій політичних партій, журналісти – загалом близько п’ятдесяти осіб. Вів засідання Круглого столу голова Херсонської обласної організації КВУ Дементій Білий. 


У своєму вступному слові Дементій Білий зазначив принципи обговорення проекту Конституції: утримання від політичних оцінок, терпимість до іншої точки зору, толерантність у висловленнях та конструктивність у пропозиціях. 
Дементій Білий акцентував на позитивному моменті запрошення до обговорення усіх без винятку представників політичних партій, громадських організацій, політологів та експертів й виклав точку зору Комітету виборців щодо внесення змін до Конституції. Він привітав пропозиції щодо розширення повноважень місцевого самоврядування, введення відкритих регіональних списків, скасування імперативного мандату як такого, що позбавив народних депутатів можливості вільного обговорювати проблеми суспільства та висловлювати власну точку зору, перетворивши їх на «кнопкодавів». 
Голова Херсонської облдержадміністрації Борис Сіленков відзначив необхідність внесення до проекту Конституції запобіжників від «сильної руки», тоталітарної моделі правління Піночета. Й зауважив, що це в першу чергу передача влади у регіонах місцевому самоврядуванню, закріплення виборів депутатів у конкретних виборчих округах, введення двопалатного парламенту, зміни повноважень правоохоронних органів. 
У своїх виступах учасники Круглого столу зосередили свою увагу на пропозиціях до проекту Конституції України.

Так, завідуючий кафедрою філософії та соціології Херсонського національного технічного університету, професор, голова обласного відділення Соціологічної Асоціації Володимир Коробов зауважив, що парламентська форма в жодній країні на пострадянському просторі не дає необхідних результатів для реформування країни. Й хоча парламентська республіка теоретично краща, але президентська форма правління більш відповідає тим завданням, які стоять перед нашою країною. Ми повинні зупинити війну між гілками влади. Й ми не повинні боятися сильної демократичної влади. Демократія не тільки не суперечить, а й може, й повинна бути сильною владою. Сильною саме єднанням з громадянським суспільством.

Голова Херсонської обласної організації товариства «Просвіта» Олег Олексюк підтримав головні тези щодо зменшення кількості депутатів, але при цьому критично поставився до ідеї введення другої палати сенаторів та розширення їхніх повноважень. Також Олег Васильович висловив стривоженість розширенням трактування статті 15 щодо того хто може користуватися природними багатствами та землею країни. У старій редакції зазначалося, що це право кожного громадянина. У новій редакції слово «громадянин» щезло. У своїх виступах голова місцевого товариства «Просвіта» зазначав також необхідність формулювання поняття національної ідеї, без якої наша країна на його думку перетворилася на аморфне утворення. На думку просвітянина, необхідно вводити елементи цензури, але у тих випадках, коли йдеться про суспільну мораль та захист молоді. Треба забороняти деякі телевізійні передачі, щоб захистити генофонду нації.

Представник Ради Українського козацтва Олег Синаєв та керівник Інформаційної агенції «Таврія News» Кирило Стремусов підтримали та розширили пропозицію Олега Олексюка щодо необхідності введення до Конституції поняття ідеології та національної ідеї. На думку Олега Синаєва, відсутність державної ідеології привело до відсутності патріотизму в нашій країні та в результаті послабило українську державу. Кирило Стремусов додав, що без державної ідеології народ в нашій країні перетворився на натовп. В нашій країні немає концепції державності та ідеології розвитку, які б об’єднали країну. Подібна концепція повинна бути закладена в проект Основного Закону України.


У своєму виступі кандидат філософських наук Олександр Найдьонов зазначив, що кількісні зміни депутатів не обов’язково призведуть до якісних змін в країні. Також Олександр Григорович поставив питання реальності прийняття Конституції й запропонував для початку скасувати зміни до Конституції, що були внесені у 2004 р. Це повинно стати першим кроком у конституційній реформі. Й тільки після того, як державне управління повернеться у нормальне русло, треба розпочинати планування подальших змін. Й, можливо, треба передати повноваження Прем’єр-Міністра Президенту України.

Голова Херсонської обласної організації НДП Володимир Ідаятов акцентував у своєму виступі увагу на реформуванні партійної системи. Він вважає, що суспільна думка перебільшує роль відкритих списків на виборах. На думку народного демократа, до влади все одно прийдуть олігархи. Тому необхідно закласти механізм рівних можливостей політичних партій й запропонував хоча б на початку внести до Конституції положення про те, що «механізм рівних можливостей регулюються законодавством» для парламентських та непарламентських політичних партій. Наприклад, зменшення обсягів політичної реклами, строгої публічної заборони підкупу виборців та виборчих комісій, відмовлення від послуг іноземних політичних консультантів. Наступним кроком у зміцненні демократії потрібно розширити права громадських організацій та громадянського суспільства.

Голова Херсонської обласної організації Партії «Єдиний Центр» Євген Єрашов запропонував внести в Конституцію головні поняття державної ідеології, по-перше, акцент на тому, що народ може вирішувати самостійно всі найважливіші проблеми розвитку країни, по-друге, ціллю держави є законний захист прав та свобод людини, виконання конкретних стандартів дотримання прав людини, по-третє, змінити повноваження Конституційного суду. В сьогоднішній формі Конституційний суд порушує класичний принцип розділення влади та є джерелом корупції тому, що формується суб’єктами інших владних повноважень. Судова влада потрібна стати дійсно незалежною й формуватися без втручання інших гілок влади.

Євген Олександрович у своєму виступі зазначив необхідність демонополізації прокуратури, виборності губернаторів, виборності сенаторів, що представляють конкретні регіони. На думку керівника херсонських єдиноцентрістів, необхідно продовжити розширення прав регіонів та ввести місцеве представництво й в Раду національної безпеки та оборони. А також надати фінансові гарантії місцевому самоврядуванню. Бюджет повинен формуватися тільки знизу й стати солідарною системою. 
Конституція, на думку Євгена Єрашова також мусить нарешті вирішити конфлікт між Президентом та Прем’єр-Міністром. Саме Президент повинен очолити Кабінет Міністрів. Це вирішить питання протистояння та нарешті приведе до чіткої відповідальності у владі, якої зараз нашим гілкам не вистачає. 
Керівник виконкому обласної організації партії «Єдиний Центр» Світозар Дорофєєв доповнив пропозиції свого партійного керівника необхідністю введення Виборчого кодексу та розробити механізм прийняття Конституції, що є найбільш важливою проблемою та самим актуальним завданням на сьогодні в умовах розгортання виборчої кампанії.
 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"